آموزش نقاشی اکریلیک

نقاشی رنگ آکریلیک یکی از روش‌ های نقاشی می باشد که امروزه از طرف‌داران بسیار زیادی برخوردار است. اگر شما نیز می‌خواهید بیشتر در رابطه با آموزش نقاشی آکریلیک بدانید به شما پیشنهاد میکنیم که حتماً تا انتهای مطلب همراه ما باقی بمانید. ما در ادامه بیشتر در رابطه با این موضوع برای شما صحبت خواهیم کرد.

نقاشی اکریلیک چیست؟

در مرحله اول آموزش نقاشی آکریلیک بهتر است که شما با رنگ اکریلیک آشنا شوید و متوجه شوید که این رنگ‌ ها چیست و چگونه می تواند هنگام کشیدن تابلو نقاشی با رنگ اکریلیک به شما کمک نماید. به ‌طور کلی رنگ آکریلیک یک نوع رنگ شیمیایی می‌باشد که از دسته انواع مختلف رنگ‌ های پرایمری پلاستیکی است که حلال آن آب است، که شما می توانید به سلیقه خودتان از هر کدام از آنها که می‌خواهید استفاده کنید. در ابتدای تولید این نوع رنگ ‌ها از آن ‌ها برای رنگ‌آمیزی انواع مختلف اتومبیل ‌ها و فلزات گوناگون استفاده می‌شد اما امروزه به دلیل شناخت ویژگی ‌های مختلف این رنگ‌ ها در صنعت هنر نقاشی و طراحی نیز طرف‌داران بسیار زیادی دارد و افراد بسیار زیادی برای کشیدن نقاشی از این رنگ ‌ها استفاده می‌کنند. اگر شما جزو آن دسته از افراد هستید که به نقاشی با رنگ اکریلیک علاقمند هستید و می‌خواهید در رابطه با نقاشی آکریلیک بیشتر بدانید به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتماً تا انتهای مطلب همراه ما باقی بمانید. ما در ادامه بیشتر در رابطه با آموزش نقاشی آکریلیک برای شما صحبت خواهیم کرد. اگر شما تمام ابزار و وسایل مورد نیاز نقاشی اکریلیک را تهيه کرده‌اید، حال می‌خواهید بدانید از کجا شروع کنید و می‌خواهید چگونگی کشیدن نقاشی را آغاز کنید با ما همراه باشید، ما در ادامه قصد داریم که قدم به قدم کشیدن نقاشی را برای شما توضیح دهیم. بعد از این‌که شما تمام ابزار و وسایلی را که برای کشیدن نقاشی آماده کرده‌اید باید با واقعیت روبرو شوید و باید برای کشیدن نقاشی خودتان اقدام کنید. 

قدم اول

وسایل مورد نیاز نقاشی اکریلیک

 

در پاراگراف پیشین ما به شما گفتیم که در قدم اول برای کشیدن نقاشی رنگ اکریلیک و برای پذیرا شدن آموزش نقاشی آکریلیک بهتر است که شما وسایل و ابزار مورد نیاز خودتان را به طور کامل تهیه کنید. سعی کنید که هنگام خرید رنگ اکریلیک از بهترین مارک هایی که در بازار وجود دارند استفاده نمایید و همچنین سعی کنید رنگ هایی را تهیه نمایید که جزء رنگ‌ های اصلی می باشند تا شما بتوانید با ترکیب کردن آن ‌ها رنگ ‌های مورد نیاز خود را تهیه نمایید. برای مثال رنگ قرمز، زرد، آبی، سفید، و مشکی از رنگ های اصلی می باشند که شما برای مرحله مبتدی آموزش نقاشی آکریلیک به آن ‌ها نیاز پیدا خواهید کرد. در قدم بعدی نقاشی اکریلیک بهتر است که شما انواع مختلف قلم ‌هایی که برای این کار نیاز دارند را تهیه نمایید. سعی کنید که حدود پنج الی ده قلم مورد نیاز خودتان را تهیه نمایید تا بتوانید از هر کدام از آن ‌ها در زمینه ‌های مختلف خودشان استفاده نمایید تا بتوانید به طور کامل و واضح و بدون هیچ مشکلی نقاشی‌ های خودتان را روی بوم‌ ها ثبت نمایید.‌ برای خریدن قلم مو ها سعی کنید که به کتابچه راهنمای جامع مراجعه فرمایید تا متوجه شوید که برای کشیدن نقاشی‌ های خود به کدام یک از قلم ‌ها نیاز دارید. برای مثال برای کشیدن نقاشی گل با رنگ اکریلیک شما به انواع خاصی از قلمو برای کشیدن نقاشی اکریلیک فانتزی به سایر قلمو ها نیاز دارید. پس سعی نمایید که با توجه به نقاشی که می‌خواهید آن را روی بوم خودتان ثبت نمایید اقدام به خرید قلمو ‌ها کنید. در قدم بعد شما باید یک پالت نقاشی را تهیه نمایید تا بتوانید رنگ ‌های خود را روی آن ترکیب نمایید. اما اگر می‌خواهید  که در هزینه‌ های خودتان صرفه جویی نمایید می‌توانید از یک صفحه پلاستیکی نیز کمک بگیرید و می‌توانید به جای پالت از آن استفاده کنید. به طور کلی در زمینه آموزش نقاشی آکریلیک شما نباید به خودتان سخت بگیرید و سعی کنید که از هر اشیایی که در اطراف شما وجود دارد استفاده کنید و الهام بگیرید تا بتوانید در مقاطع بالاتر وسایل مناسب‌تری را برای خودتان تهیه نمایید.

وسایل نقاشی اکریلیک
زیرسازی بوم نقاشی اکریلیک

در گام‌ بعدی شما باید به طور کامل فضا و محیط و ابزار های خودتان را آماده نمایید. برای مثال در قدم اول سعی کنید که بوم نقاشی خودتان را در یک محیط آرامش‌بخش و مورد علاقه خودتان قرار دهید و سعی کنید که در فضایی و سعی کنید آن را در مکانی قرار دهید که نور طبیعی و نور خورشید قابلیت تابش روی آن را داشته باشد تا شما بتوانید با نور طبیعی کار خودتان را ادامه دهید. بعد از این‌که از فیکس شدن جای بوم خودتان مطمئن شدید، سعی کنید که یک میز را در کنار آن قرار دهید تا بتوانید وسایل مورد نیاز خودتان را روی آن‌ بچینید. سعی کنید که وسایل خودتان را به ترتیب اولویت روی آن‌ قرار دهید تا بتوانید هنگامی که به آن‌ها نیاز پیدا کردید بدون هیچ مشکلی به آن‌ ها دسترسی داشته باشید و از آن‌ ها استفاده کنید. بعد از آن سعی کنید که روپوش و کاور خودتان را بپوشید تا از کثیف شدن لباس‌ های خود جلوگیری نمایید و بعد به موضوع و نقاشی ای که قصد دارید آن را روی بوم خودتان پیاده کنید فکر نمایید. توجه نمایید که انتخاب طرح و نقش یکی از قدم ‌های بسیار مهم در زمینه آموزش نقاشی آکریلیک می باشد. اگر مبتدی می‌باشید سعی کنید که طرح ‌های ساده و غیر پیچیده ای را انتخاب نمایید تا در زمینه کشیدن نقاشی هیچ مشکلی برای شما پیش نیاید. بعد از این‌که مدتی تمرین کردید می توانید الگو های پیچیده‌تری را نیز انتخاب نمایید تا بتوانید بدون هیچ مشکلی شروع به کشیدن آن ‌ها کنید.

زیرسازی بوم نقاشی اکریلیک

قدم بعدی، زیرسازی بوم نقاشی اکریلیک
در قدم بعدی آموزش نقاشی آکریلیک بهتر است که شمار بوم خودتان را زیرسازی نمایید، تا بتوانید بدون هیچ مشکلی به کشیدن نقاشی خودتان ادامه دهید. در گذشته های دور از پارچه های کنفی برای ساخت بوم ‌ها استفاده می‌شد اما امروزه بیشتر از پارچه‌ های جنس کتان و پنبه برای ساخت بوم ‌ها استفاده می‌شود. دو نوع از این پارچه بسیار معروف پارچه متقال و کرباس می باشند که نوع متقال این نوع پارچه ها به دلیل این ‌که لطیف‌تر می‌باشد و تاروپود ریزتری دارد برای کشیدن نقاشی بهتر می باشد. به ‌طور کلی یکی از نکات بسیار مهم در زمینه آموزش نقاشی آکریلیک این است که شما سعی نمایید از پارچه ‌هایی برای بوم خودتان استفاده نمایید که تاروپود ریزتری دارند. شاید این سوال برای شما نیز به پیش بیاید که چرا شما به زیرسازی بوم خود نیاز دارید. توجه نمایید که یک زیرسازی مناسب باعث می‌شود که سطح بوم شما مقاوم تر شود و روغن را بیش از اندازه جذب خود نکند که این موضوع می‌تواند در نهایت باعث این شود که نقاشی شما بعد از خشک شدن شفافیت خودش را حفظ کند و بهتر روی بوم باقی بماند. توجه نمایید که شما باید زیرسازی مناسب بوم باعث می‌شوید که رنگ‌ ها به صورت کاملاً مناسب روی بوم بشینند که این موضوع می‌تواند کیفیت و همچنین سرعت کشیدن نقاشی شما را بالاتر ببرد و همچنین می تواند کار کشیدن نقاشی اکریلیک را برای شما راحت تر نماید‌. شما می‌توانید با استفاده از انواع مختلف جسو زیرسازی بوم خودتان را آماده کنید. توجه نمایید که شما می‌توانید از انواع مختلف جسو های مارک خوب استفاده نمایید تا بتوانید کیفیت بوم برای کشور نقاشی خودتان بالاتر ببرید. توجه نمایید که بعد از این ‌که از جسو استفاده استفاده کردید چند ساعت به آن زمان بدهید تا خشک شود و سعی نمایید که حتماً مطمئن شوید که جسد شما خشک شده است و بعد اقدام به کشیدن نقاشی روی آن ‌ها کنید.

قدم بعدی، شروع کشیدن نقاشی

بعد از این‌که شما طرح خودتان را انتخاب نمودید و جسو را روی بوم خود کشیدید سعی کنید که با یک مداد طرح خشن خودتان را روی بوم نقاشی بکشید تا یک نمای کلی روی بوم از طرح مورد نظر خودتان داشته باشید. بعد از این‌که شکل خود را مستقیماً روی بوم پیاده کردید در مرحله بعد آموزش نقاشی آکریلیک می‌توانید به صورت رسمی کار خودتان را شروع کنید. بعد از این ‌که رنگ‌ ها را مخلوط کرده‌اید و از ترکیب آن ‌ها مطمئن شدید، آن‌ ها در کنار خودتان قرار دهید. سعی کنید که حتماً قبل از شروع کار خودتان رنگ ‌ها را به‌ صورت کامل آماده نمایید و مطمئن شوید که تمام رنگ ‌هایی که در حین کار به آن ‌ها نیاز دارید از قبل آماده شده است. بعد از آن می‌توانید طرح مورد نظر خود را با قلم مو های مناسب روی بوم نقاشی خودتان پیاده نمایید سعی کنید که به آموزش ‌هایی قبلاً در زمینه نقاشی اکریلیک یاد گرفته توجه نمایید تا بتوانید آموزش نقاشی آکریلیک را به طور مناسب پیاده نمایید و در نهایت صاحب نقاشی مناسب شوید. بعد از این‌که کار رنگ‌آمیزی تابلوی شما به‌صورت کامل شکل گرفت و بعد از این‌که شما جزئیات نقاشی خودتان را نیز به آن اضافه کرده‌اید و تابلوی شما خشک شد، سعی کنید که از یک جلا دهنده برای تثبیت کردن رنگ‌ ها و بهتر کردن پیوند شیمیایی میان رنگ ‌ها و بوم استفاده نمایید تا بتوانید عمر تابلوی خود را بیشتر کنید و از آسیب رسیدن آن جلوگیری نمایید. بعد از این‌که کار شما با بوم تمام شد سعی کنید تمام وسایل خودتان را جمع کنید و پالت خودتان را جوری بسته بندی کنید تا رنگ ‌های شما خشک نشود. همچنین سعی کن که در قدم بعد تابلو نقاشی خودتان را هر دو ماه یک‌بار گردگیری نمایید تا از آسیب رسیدن به آن جلوگیری نمایید و آن ‌را برای آن را برای سال ‌های بیشتری نزد خودتان نگه دارید.

Call Now Buttonمشاوره رایگان
telegram